بعد از جنیسیس و توسان جدید با کد ix35 حالا نوبت به خودرویی در کلاس خودرو‌های خانوادگی ارزان قیمت میرسه که این رنج بیشترین فروش رو هم اکثراً دارن.
سوناتا 2011 یا 2010 (در کره عرضه شده ولی بقیه دنیا 2011 میاد) با ظاهری کاملاً متفاوت و کمی عجیبو و در رده محصولات جدید و کاملاً محول شده کمپانی هیوندایی با طراحی‌های جسورانه قرار می‌گیره؛
تو کره این ماشین فقط با موتور 2.0 لیتری بنزینی جدید هیوندایی با قدرت 165 اسب عرضه شده ولی برای امریکا قراره موتورهای 4 سیلندر 2.4 لیتری، که به تکنولوژی GDI هم مجهز شدن و قدرتشون هم حالا به 200 اسب رسیده و یک موتور 6 سیلندر رو عرضه بشن، مصرف سوخت موتور 2.4 لیتری هم با بهبودی که در موتور انجام شده به 7.8 لیتر در 100 کیلومتر رسیده که برای یک موتور 200 اسبی رقم خیلی خوبیه؛ همه مدل‌ها هم با گیربکس جدید 6 سرعته اتوماتیک عرضه میشه.
همچنین لیست از تجهیزات جدید ایمنی به این ماشین اضافه شده از سیستم الکتریکی ترمز پارک بگیر تا سیستم کمکی ترمز و...
امکانات جدیدی هم مثل سیستم راهنمای پارک، سیستم صدای JBL و سیستم ناوبری جدید با مانیتور 8 اینچی و سقف پانارامیک و... به خودرو اضافه شده.
همچنین طول و عرض این خودرو هم بزرگتر شده.
-----------------
نمیدونم چرا وقتی به عکس‌های این ماشین نگاه میکنم فکر میکنم طراحی آشنای ماشین‌های تویوتا یا لکسس رو می‌بینم، چراغ‌های جلوش منو یاد نسل جدید RX میندازه حتی فرم بدنه هم همینطور! چراغ‌های عقبم منو یاد لکسس میندازه بشدت، البته برای هیوندایی به نظر من این یک نکته مثبته نه منفی در هر صورت این خودرو هیچ ربطی به نسل فعلی سوناتا نداره بدون شک، البته هیچ ربطی به آزرا هم نداره.
در ضمن نکته مهم آزرا هم هست که نمیدونم تا سال 2011 با عرضه این نسل سوناتا چه بلایی می‌خواد سرش بیاد ولی فکر میکنم تا حداقل سال 2012 تغییری در آزرا به وجود نیاد و با وجود این نسل سوناتا آزرا مفتشم گرونه.
-------------------- NEW Hyundai Tucson -------------------------


+ نوشته شده توسط یاشار در شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ و ساعت 15:10 |


Powered By
BLOGFA.COM